فرماندار تنگستان:
شهرداران و دهیاران باید اقدامات لازم در رابطه با جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب را انجام دهند

16 ارديبهشت 1403
فرماندار تنگستان گفت: شهرداران و دهیاران باید اقدامات لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در رابطه با جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب در شهرها و روستاها انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان احمد لطفی در کارگروه اجتماعی،فرهنگی،سلامت،زنان و خانواده که در فرمانداری تنگستان برگزار شد بیان داشت:ازدیاد سگ‌های بلا صاحب در سطح شهرها و روستاها تبدیل به تهدیدی جدی برای سلامت مردم  شده و ضمن امکان انتقال بیماری موجب رعب وحشت و نارضایتی عمومی گردیده است.

فرماندار تنگستان ضمن تأکید به انجام‌وظیفه شهرداران و دهیاران در جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب تأکید کرد:باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم در جهت جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و انتقال آن‌ها به خارج از محدوده شهرها و روستاها انجام شود.

 وی ادامه داد: شبکه دامپزشکی نیز باید ضمن همکاری در قرنطینه سگ‌های ولگرد نسبت به واکسیناسیون آن‌ها تمهیدات لازم را صورت دهد.

احمد لطفی تصریح کرد: این مهم به دلیل خواست مردم باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود و هیچ‌گونه کوتاهی درزمینهٔ جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب از سوی ادارات مسئول و مرتبط پذیرفته نیست.

لطفی اظهار داشت: می‌توان با رایزنی‌های لازم با شهرداری بوشهر و سازمان‌های مردم‌نهاد حامی حقوق حیوانات و استفاده از ظرفیت و تجربه آن‌ها این مهم را به بهترین وجه ممکن مدیریت کرد.

فرماندار تنگستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در شهرها  وجود دارد نگهداری احشام در محدوده شهری می‌باشد که شهرداران ضمن ورود به این موضوع نسبت به خارج کردن احشام از محدود شهری با استناد به قانون اقدامات لازم را صورت دهند.

 

بخش زیادی از مشکلات بهداشتی با آموزش و فرهنگ‌سازی قابل‌حل است

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: آموزش یکی از ارکان مهم در حل مسائل و مشکلات بهداشتی می‌باشد لذا ما نیازمندیم تا از تمامی ظرفیت‌های ادارات،نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد برای آگهی بخشی و اطلاع‌رسانی در سطح جامعه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: متأسفانه در شهرها علاوه بر وجود سگ‌های بلا صاحب با مشکلات بهداشتی همچون دفع غیربهداشتی فاضلاب،دفع فضولات حیوانی در محدوده شهرها وعدم دفع بهداشتی زباله مواجهه هستیم.

ماه زرافشون رفیعی تصریح کرد: یکی از عواملی که موجب ازدیاد سگ‌های ولگرد شده در دسترس بودن زباله‌های خانگی برای تغذیه این حیوانات است که ضمن اینکه موجب ازدیاد آن‌ها می‌شود موجب پراکنده شدن زباله‌ها در سطح شهر و زشت و نازیبا شدن محیط‌های شهری می‌گردد.



   

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >