حمایت فرمانداری تنگستان از جوانان نیازمند ازدواج/فرماندار تنگستان خواستار توجه بیشتر به حوزه سلامت این شهرستان شد

17 فروردين 1402
برای افزایش جمعیت، توجه به جوانانی که مجرد‌ هستند باید در اولویت قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، فرماندار تنگستان گفت : برای افزایش جمعیت، توجه به جوانانی که مجرد هستند باید در اولویت  قرار بگیرد.

احمد لطفی در دیدار با معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت : فرمانداری تنگستان این آمادگی را دارد که با همکاری شبکه بهداشت و درمان تنگستان در شناسایی جوانان نیازمند، حمایت‌هایی مانند وام‌های کم‌بهره شغل و مسکن برای ازدواج انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه همانطور که در کاهش جمعیت موثر بودیم در افزایش جمعیت نیز می‌توانیم موثر باشیم گفت : اولویت بعدی برای فرزندآوری، زوج‌هایی هستند که بدون فرزند یا تک‌فرزند هستند .

فرماندار تنگستان افزود : می‌شود با بیان عواقب بی‌فرزندی و تک‌فرزندی، خانواده‌ها را اقناع کرد که در این موضوع تصمیم‌گیری بهتری انجام دهند.

احمد لطفی اظهار کرد : درست است که امروزه معیشت مردم سخت شده است اما متاسفانه خانواده‌هایی  هستند که در عین اینکه مشکل معیشت ندارند ولی همچنان بدون فرزند هستند.

در این دیدار سرپرست شبکه بهداشت و درمان و رئیس آموزش و پرورش شهرستان تنگستان نیز حضور داشتند.

میزان فرزندآوری بعضی از روستاها از مرکز استان نیز پایین‌تر است!

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت : در بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، متوجه شدیم که خواستِ فرزندان خانواده‌ها برای داشتن خواهر و برادر در تصمیم پدر و مادرشان موثر است.

دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود : بر همین اساس مجموعه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری چند سازمان و اداره دیگر تصمیم گرفت که جشنواره هنری دانش‌آموزی برگزار کند تا از این طریق خانواده‌ها را به اهمیت فرزندآوری آگاه کند.

وی گفت : حتی در روستاهایی که پیشرو در فرزندآوری بودند، نیز کاهش قابل توجه فرزند را شاهد هستیم.

دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه کاهش جمعیت در یک منطقه، ارائه‌ی خدمت را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد اظهار کرد: به عنوان مثال اخیرا در یکی از روستاها مورد اعتراض قرار گرفتیم که چرا مرکز جامع خدمات سلامت اینجا که یکی از قدیمی‌ترین مراکز است، مثل قبل نیست.

وی افزود : با بررسی شاخص‌ها متوجه شدیم که میزان فرزندآوری آنجا حتی از مرکز استان نیز پایین‌تر است.


کلمات کلیدی:
فرماندار.تنگستان     سرپرست.شبکه.بهداشت.درمان.تنگستان     معاون.بهداشت.دانشگاه     علوم.پزشکی.بوشهر     جوانی.جمعیت    

تاریخ بروز رسانی:   17 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >