سخنان سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان در پی مطالبات مردم در خصوص نبود دندانپزشک در شهرستان تنگستان

6 شهريور 1401
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان مهندس زنده بودی گفت : در پی مطالبه همشهریان عزیز در شهرستان تنگستان درخصوص نبود دندانپزشک بر آن شدیم تا برای آگاهی و رفع نگرانی‌ و دغدغه به حق شما بزرگواران مطالبی را به سمع و نظرمبارکتان برسانیم .

وی ادامه داد : کلیه پزشکان اعم از عمومی و تخصصی ، دندانپزشکان و سایر رشته های مرتبط با بهداشت و درمان پس از فارغ التحصیلی مدت زمانی را بایستی حتما به عنوان طرح و البته با انتخاب خود فرد و کاملا اختیاری و بر اساس مدرک تحصیلی بین ۸ تا ۱۴ ماه طی نمایند، که دندانپزشکان  نیز از این قانون تبعیت مینمایند و حتما باید طرح خود را در مناطق انتخابی طی نمایند و هیچگونه اجباری برای انتخاب محل خدمتشان وجود ندارد .

مهندس ایرج زنده بودی بیان داشت : نیروی مورد نیاز هر شهرستان مشخص و بر اساس نیاز به مراکز استان و دانشگاهها اعلام میگردد و اداره طرح بر اساس تعداد  فارغ التحصیلان و نیاز استانها تعدادی را به هر استان اختصاص میدهد .

مهندس زنده بودی اظهار کرد : در شهرستان تنگستان تا حدود چند ماه پیش اکثر مراکز دارای دندانپزشک بودند ولی متاسفانه بعد از آن با توجه به درخواست های مکرر و رایزنی، به علت کاهش متقاضیان طرح ، متاسفانه تا کنون دندانپزشکی به شهرستان اختصاص داده نشده و دندانپزشک شهر اهرم نیز در یک مرخصی استعلاجی  بودند که خوشبختانه پس از بهبودی و حصول سلامتی  در شهر اهرم مرکز شهید رجایی همه روزه بجز ایام تعطیل در حال خدمت رسانی هستند .

مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف و سیاست های وزارت خانه نیز واگذاری بخش ها و کلینیک های دندانپزشکی به بخش های نیمه خصوصی است تا در کنار بخش های دولتی خدمات مطلوبی را ارائه نمایند  گفت : دراین راستا شبکه بهداشت اقدام به واگذاری کلینیک دندانپزشکی مرحوم دکتر نگین تاجی واقع در بهداری قدیم اهرم و سایر مراکز نموده که فقط متقاضی برای واحد دلوار اعلام آمادگی کرده است که بزودی شروع بکار مینماید و متاسفانه در چندین مرحله استعلام واگذاری ،متقاضی برای شهر اهرم وجود نداشته است.

مهندس ایرج زنده بودی خاطر نشان کرد : یک بخش دیگر  نیز بخش خصوصی است که این کاملا بستگی به دنداپزشک داشته و شبکه بهداشت نیز تمام همکاری را برای افتتاح مطب این عزیزان بعمل آورده و رایزنی هایی هم با دندانپزشکان بعمل امده ولی تا کنون متقاضی برای دایر کردن مطب در شهر اهرم اعلام آمادگی نکرده است .

مهندس زنده بودی ضمن عذرخواهی از مردم شریف تگستان و تاکید بر تلاش حداکثری برای رفع کمبود های شهرستان در بخش های بهداشتی و درمانی تصریح کرد : خود نیز به عنوان یک شهروند از این موضوع رنج میبرم و تمام تلاشمان را در شبکه بهداشت و درمان تنگستان به کار بسته ایم  ولی تا رسیدن به نتیجه  دلخواه نیاز به زمان داریم.

وی ادامه داد : دستگاه opg (عکسبرداری کامل فک) نیز خریداری و مراحل نصب آن در حال انجام است که این مهم نیز میتواند در جذب دندانپزشک کمک شایانی نماید

 

انتهای پیام / ن.ا 3010


کلمات کلیدی:
دندانپزشک     سرپرست.شبکه.بهداشت.درمان.تنگستان     مهندس.ایرج.زنده.بودی    

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >