رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
خیران بوشهری ۱۶۰ میلیارد ریال در بخش سلامت هزینه کردند

11 آذر 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در بخش سلامت استان بوشهر انقلابی در بحث مشارکت خیرین اتفاق افتاده و در چند سال گذشته خیران ۱۶۰ میلیارد ریال در بخش سلامت این استان هزینه کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر سعید کشمیری در آیین افتتاح خانه بهداشت روستای گورک سادات افزود: با انجام کارهای فرهنگی رویکرد خیران به مشارکت در بخش سلامت استان بوشهر افزایش‌یافته است.
وی ادامه داد: در واقع این مسئله نشان‌دهنده درک و شناخت مردم از نقش سلامت در زندگی افراد جامعه است و خوشبختانه شاهد گسترش کمک‌های خیرین در بخش سلامت هستیم.
دکتر کشمیری ضمن تشکر ازدکتر بهمنی مدیر عامل ورییس هیات مدیره  موسسه خیریه سعادت در مشارکت در ساخت خانه بهداشت گورک سادات بیان داشت: هیچ لحظه‌ای شیرین‌تر از لحظه‌ای که یک خیر در افتتاحیه مرکزی که بانی آن است حضورداشته باشد نیست و با توجه به اینکه مجوز ساخت مرکز خدمات جامع سلامت گورک سادات نیز از وزارتخانه اخذشده است امیدواریم که موسسه خیریه سعادت در این بخش نیز یاری‌رسان و مشارکت فعال داشته باشد.
وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده این دهمین خانه بهداشت شهرستان تنگستان است که نوسازی و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
دکتر کشمیری اضافه کرد: با نوسازی و بهسازی خانه‌های بهداشت استان بوشهر در زمان حاضر عمر آن‌ها از ۲۵ سال به ۱۰ سال کاهش‌یافته است.
وی اضافه کرد: به‌زودی مرکز جامع سلامت روستایی در گورک سادات احداث می‌شود.
دکتر سعید کشمیری تصریح کرد: ساخت ساختمان یک مرکز خدمات جامع سلامت یا خانه بهداشت فقط یک تغییر فیزیکی نیست بلکه با این تغییر ضمن برخورداری مردم از یک فضای فیزیکی مناسب، در آن فضا به‌مراتب احساس آرامش بیشتری خواهند کرد و خدمات مطلوب‌تری را دریافت می‌کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: دو میلیون خدمت در پرونده‌های الکترونیک مردم در شهرستان تنگستان ثبت‌شده است و امروزه تمامی مسائل حوزه‌های سلامت باوجود همین پرونده‌ها در اختیار کارکنان بهداشت و درمان قرار دارد که با استفاده از آن‌ها در جهت بالا بردن سطح سلامت مردم تلاش می‌کنند.
فرماندار تنگستان نیز گفت: نگاه دولت تدبیر وامید در بخش داخلی و اجتماعی، نگاهی سلامت‌محور است و نشاط جامعه از مهم‌ترین ارکان موردتوجه دولت بوده و همین امر باعث شده امروز در این بخش کارهای چشمگیر و قابل‌توجهی انجام شود.
عبدالحسن رفیعی پور افزود: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از خدمات شایسته و ماندگار دولت تدبیر و امید است که رضایت‌مندی عموم مردم را در پی داشته است.
وی بر ضرورت سرعت بخشی در بهره‌برداری از فاز دوم بیمارستان اهرم، احداث ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان و ارتقای خدمات بهداشتی درمانی مرکز جامع سلامت دلوار تأکید کرد.
رفیعی پور افزود: خانه بهداشت گورک سادات در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۹ مترمربع، زیربنای ۱۱۷ مترمربع و دیوارکشی ۱۸۰ متر از محل اعتبارات موسسه خیریه سعادت و با ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال اعتبار احداث و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است.
گفتنی است خانه بهداشت گورک سادات خیر ساز بوده و استانداری و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در ساخت و تجهیز آن مشارکت داشته‌اند.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
    افتتاح     دکتر.سعید.کشمیری     فرماندار     عبدالحسن.رفیعی‌پور     خیرین.سلامت    
خانه.بهداشت.گورک     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >