۱۹۳ مادر باردار در تنگستان سبد حمایتی تغذیه‌‎ای دريافت کردند

16 تير 1398
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: در حال حاضر ۱۹۳ مادر در شهرستان تنگستان از ماه چهارم حاملگی تا شش ماه پس از زایمان و به مدت ۱۲ ماه تحت پوشش این برنامه قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان مهندس عادل مقدس اظهار داشت: تغذیه در دوران بارداری از اهمیت ویژه‌ای در رشد و سلامت مادر و جنین برخوردار است  که در همین راستا مادرانی را که دارای مشکل تغذیه‌ای هستند با سبدهای غذایی مورد حمایت قرار می‌دهیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان افزود: در حال حاضر ۱۹۳ مادر در شهرستان تنگستان از ماه چهارم حاملگی تا شش ماه پس از زایمان و به مدت ۱۲ ماه تحت پوشش این برنامه قرار دارند.

مهندس مقدس با بیان اینکه این مادران بر اساس شاخص‌های خاصی انتخاب می‌شوند تاکید کرد: نیازمند بودن، نمایه توده بدنی کمتر  از ۱۸/۵ در شروع بارداری، وزن گیری کمتر از ۴۵ کیلوگرم در قبل از بارداری، هموگلوبین کمتر از ۱۱ گرم در دسی لیتر، چند قلویی، وزن گیری نامطلوب دوران بارداری بر اساس جدول میزان افزایش وزن، از جمله این شاخص‌ها می‌باشند.

مقام مسئول بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: برنامه کمک غذایی مادران باردار نیازمند به حمایت‌های تغذیه‌ای با مشارکت موسسه بنیاد علوی و وزارت بهداشت اجرا و مادران باردار روستایی و حاشیه شهرها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مهندس عادل مقدس تصریح کرد: این سبد غذایی شامل ۱۲ قلم مواد غذایی، برنج، ماکارونی، مرغ، خرما، روغن مایع، بلغور جو، عدس ، لوبیا چیتی، نخود، لپه، سویا و لوبیا قرمز می‌باشد.


کلمات کلیدی:
مادران.باردار     سبد.غذایی     بنیاد.علوی     شبکه.بهداشت.درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   16 تير 1398

تعداد بازدید:   ۳۷

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >