فرماندار تنگستان:
مسائل مرتبط با سلامتی مردم باید در کمترین زمان ممکن پیگیری و اجرایی شوند

5 دی 1397
فرماندار تنگستان گفت: نشست‌های مرتبط با سلامت باید دارای برآیند و خروجی باشد و مسائل مرتبط با سلامتی مردم باید در کمترین زمان ممکن پیگیری و اجرایی شوند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، عبدالحسین رفیعی پور در کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی تنگستان افزود: نمی‌توان مسئله‌ای که با سلامتی مردم در ارتباط است را به تعویق انداخت.
وی تصریح کرد: راهکارها و برنامه‌های اجرایی باید مطالعاتی و حساب‌شده باشند و در مبحث دفع پسماند، شهرداری، محیط‌زیست و منابع طبیعی باید در مدت دو هفته محل مناسبی را که دارای کمترین مخاطرات بهداشتی و زیست‌محیطی است، برای دفع پسماند مشخص کنند.
عرضه غیربهداشتی مواد غذایی در کیوسک‌ها یکی از مشکلات حوزه سلامت شهرستان است
فرماندار تنگستان یکی دیگر از مشکلات حوزه سلامت را عرضه غیربهداشتی و خارج از ضوابط مواد غذایی در کیوسک‌ها دانست و افزود: به هیچ‌وجه عرضه قلیان و مواد غذایی گرم در این مکان‌ها توجیه‌پذیر نیست بنابراین شبکه بهداشت و درمان، اصناف و اماکن نیروی انتظامی باید به مدت یک هفته، ضمن انجام گشت مشترک، اخطاریه‌های لازم را صادر کنند.
وی تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های مردم در رابطه با وجود سگ‌های ولگرد بود که با مکاتباتی که انجام‌شده، سگ‌های ولگرد پس از زنده گیری، برای نگهداری به کمپ نگهداری سگ‌های ولگرد در شهرستان بوشهر منتقل خواهند شد.
فرماندار تنگستان در رابطه باعرضه مواد غذایی در بازار هفتگی در شهرستان نیز بیان داشت: مواد غذایی که به صورت دست‌ساز تهیه می‌شوند و عرضه مرغ زنده با توجه به ممنوعیت، ممکن است موجب به خطر افتادن سلامت مردم شود، بنابراین شهرداری‌ها باید در این زمینه مداخلات لازم را انجام دهند.


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     فرماندار     عبدالحسین.رفیعی‌پور     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    
تعداد بازدید:   ۳۶

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >